×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

آخرین خبرها

امروز : سه شنبه, ۲۸ فروردین , ۱۴۰۳  .::.   برابر با : Tuesday, 16 April , 2024  .::.  اخبار منتشر شده : 2 خبر

حمیدرضا مداح در حاشیه بازدید از خزانه تولید نشاء آنغوزه در اراضی تکاب روستای داغی به ایسنا گفت: کوهسرخ مهد آنغوزه در خراسان رضوی و کشور است. وی با بیان اینکه شهرستان کوهسرخ مهمترین رویشگاه گیاه دارویی آنغوزه در سطح استان خراسان رضوی و کشور است‌، اظهار کرد: این بازدید با هدف بررسی سطح سبز گیاه آنغوزه و پایش علف هرز در خزانه انجام شد. مدیر جهاد کشاورزی کوهسرخ خاطرنشان کرد: آنغوزه تولیدی شهرستان کوهسرخ با توجه به مزه و طعم ...

حمیدرضا مداح در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: یکی از پیگیری‌های جدی جهاد کشاورزی کوهسرخ در حوزه رفع تداخلات کشاورزی، رفع مشکلات بادامستان‌های دیمی است که در گذشته نه چندان دور به ثبت منابع طبیعی داده شده است. وی خاطرنشان کرد: بدون شک با اجرای طرح رفع تداخلات کشاورزی، تمام اراضی بادامستان‌های دیمی که ثابت شود از گذشته در اختیار باغداران و کشاورزان بوده به صاحبان اصلی بر خواهد گشت. مدیر جهاد کشاورزی کوهسرخ بیان کرد: در ...

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان کاشمر از پرداخت حدود 19 میلیارد ریال تسهیلات کم بهره برای سرشاخه کاری و داربستی کردن باغات انگور شهرستان خبر داد. کاظم قربان پور از پرداخت تسهیلات کم بهره برای داربستی کردن باغات انگور شهرستان خبر داد و گفت: تسهیلات مورد نظر 700 میلیون ریال برای هر هکتار است. مدیر جهاد کشاورزی کاشمر بازپرداخت این تسهیلات را 3 ساله و با 2 سال تنفس عنوان کرد و افزود: این تسهیلات از طریق بانک کشاورزی و با نظارت مدیریت ...

آغاز ساماندهی بازار آب برای منطقه ترشیز
26 دی 1402

مدیر امور منابع آب کاشمر، بردسکن، خلیل‌آباد و کوهسرخ گفت: در منطقه ترشیز نیازی به اثبات فرونشست زمین در منطقه نیست و همه می‌توانند آن را مشاهده کنند، فرونشست‌ها نتیجه افت شدید آب‌های زیرزمینی هستند که حتی به پایین‌دست شهرهای منطقه هم رسیده است.

اولین مزرعه الگویی زراعی گیاه آنغوزه در شهرستان کاشمر کشت شد
28 آبان 1402

به گزارش روابط عمومی مدیریت جهاد کشاورزی کاشمر با پیگیری های جهاد کشاورزی و جذب و توزیع بیش از 10 هزار نشاءگیاه آنغوزه اولین مزرعه الگویی شهرستان در سطح حدود یک هکتار ایجاد شد.

نظام صنفی از دستاوردهای مهم بخش کشاورزی و صدای رسای کشاورزان است
18 آبان 1402

چهارمین جلسه کمیسیون نظارت بر اصناف کشاورزی شهرستان کاشمر در محل مدیریت جهاد کشاورزی برگزار شد.

۹۰ درصد اقتصاد و درآمد خلیل‌آباد بر پایه فعالیت کشاورزی است
16 آبان 1402

مدیر جهاد کشاورزی خلیل‌آباد گفت: ۹۰ درصد اقتصاد و درآمد ساکنان شهرستان خلیل‌آباد بر پایه فعالیت کشاورزی و تولید محصولات عمده به خصوص انگور و انار است.

ایجاد اشتغال برای زنان روستایی با تولید کمپوست از ضایعات کشاورزی
13 آبان 1402

:تولید کمپوست با توجه به امکانات موجود در روستاها و سهولت اجرا، توجیه فنی و اقتصادی دارد.

صادرات انار خلیل‌آباد به کشور‌های آسیای مرکزی
10 آبان 1402

مدیر جهاد کشاورزی خلیل‌آباد گفت: صادرات نخستین محموله از انار تولیدی این شهرستان از طریق جاده به کشور‌های آسیای مرکزی آغاز شد.

توسعه کشت گلخانه‌ای در خلیل‌آباد یک ضرورت است
12 شهریور 1402

بحران آب و کاهش چشمگیر منابع آبی، چالشی بزرگ محسوب می‌شود و برای مقابله با تنش آبی در خلیل‌آباد، توسعه کشت محصولات گلخانه‌ای به‌عنوان جایگزین کشت سنتی راهکاری برای برون‌رفت از این چالش جدی خواهد بود.

افتتاح سه واحد ترمینال ضبط پسته
06 شهریور 1402

مدیر جهاد کشاورزی خلیل آباد از افتتاح همزمان سه واحد ترمینال ضبط پسته به مناسبت هفته دولت در این شهرستان خبر داد.